Opis odmian

Earliblue – krzew o silnym wzroście i sztywnych pędach, odporny na mróz. Owoce smaczne, średniej wielkości, nie pekają, dobrze trzymają się szypułki. Odmiana nadaje się do uprawy na przyśpieszony zbiór.

Hannah’s Choice – krzew rośnie dość silnie i ma pokrój wzniesiony. Zaczyna dojrzewać tuż przed odmianą „Duke”. Odmiana plenna, charakteryzująca się bardzo słodkimi i jędrnymi owocami. Polecana na plantacje i do uprawy amatorskiej.

Duke – krzew rośnie silnie, może być sadzony bez zapylaczy. Owoce duże, mało aromatyczne dojrzewają dość równomiernie. Odmiana może być zbierana mechanicznie.

Spartan – krzew o silnym wzroście i sztywnych pędach. Późno kwitnie, wcześnie dojrzewa. Owoce duże, wybitnie deserowe mogą być zbierane mechanicznie. Na plantacjach odmiana wskaźnikowa – pierwsza reaguje na niedobory pierwiastków.

Patriot – krzew o średniej sile wzrostu, pokrój rozłożysty. Owoce duże z kolejnych zbiorów drobnieją. Wskazane przerzedzanie zawiązków. Odmiana odporna na mrozy. Cenna dla działkowców.

Bluecrop – najbardziej niezawodna odmiana w polskich warunkach. Krzew rośnie silnie jest odporny na niedobory wody. Owoce duże smaczne, dobrze znoszą transport. Wadą tej odmiany jest nadmierne odchylanie się pędów pod ciężarem owoców.

Denise Blue – krzew o silnym wzroście. Owocuje w podobnym czasie co Bluecrop, polecany na plantacje towarowe ze względu na wysoki plon i jakość owoców. Może być sadzony bez zapylaczy. Owoce duże, kuliste, dobrze się przechowują.

Toro – krzew o średniej sile wzrostu, pędy sztywne. Owoce duże równomiernie wybarwione z intensywnym nalotem. Zbiór może być mechaniczny. Cenna odmiana deserowa.

Sierra – krzew rośnie dobrze, jest lekko rozłożysty. Owoce duże, spłaszczone z intensywnym nalotem, smaczne. Odmiana łatwa do zbioru ręcznego o luźnych gronach.

Rubel – krzew o silnym wzroście. Owoce drobne, smaczne, dojrzewają dość równomiernie. Odmiana przemysłowa do zbioru mechanicznego.

Chandler – krzew rośnie dość silnie o pokroju lekko rozłożystym i sztywnych pędach. Owoce bardzo duże, długi czas zbioru. Wadą jest duża wrażliwość kwiatów na przymrozki.

Northland– krzew rośnie dobrze, daje dużo nowych przyrostów. Owoce średniej wielkości, smaczne. Odmiana odporna na mróz. Przydatna do mechanicznego zbioru.

Nelson – krzew rośnie silnie, pokrój wzniesiony. Może być sadzony gęściej w rzędzie niż inne odmiany. Owoce duże smaczne z intensywnym nalotem mogą być przetrzymane na krzewie. Odmiana wrażliwa na niedobory wody.

Darrow – krzew rośnie silnie. Owoce bardzo duże wybitnie deserowe. Odmiana wrażliwa na mróz i choroby grzybowe.

Lateblue – krzew rośnie dość silnie. Owoce średniej wielkości z intensywnym nalotem, smaczne, lecz mogą być uszkadzane przez jesienne przymrozki.

Elliott – krzew rośnie dość silnie, pędy sztywne. Owoce średniej wielkości. Odmiana plenna polecana pod osłony na zbiór późnojesienny.

Napisz do nas!